chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa taşıma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çhileışır. Daha sonrasında genleşme vanasından güzeşte doğal gazın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut sıvının üzerinden ısıyı hileır hileçsıkıntısız basınçta doğal gaz olarak kompresöre gelir, gene sışitatırılır. Çhileışma sistemi bu şekilde devam eder.

Chiller sistemi;

Kez soğutmalı chiller
üslup soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çhileışır sorusuna yanıt tesviye etmek bağırsakin soğutma gruplarını ayrı ayrı etüt etmek gerekir.

üslup Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En şanlı fark ise ısı deposunın ne olduğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa muhit kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. üslup soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin muhit soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çhileışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve güçlü sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu sıkıntısızışhun kondansere gönderilir. Fanlar yardımı ile batarya yüzeyinde muhit sıkıntısızışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Kez Soğutmalı Chiller
Kez soğutmalı chiller soğutma sistemleri, muhit soğutmalı chiller çhileışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har doğal gazı deniz ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması bağırsakin muhit soğutmalı bataryalar adına deniz kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değanlayıştiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çhileışır diyenler bağırsakin deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında deniz kaynağı ihtiyacının bulunduğunu izhar etmek gerekir. Kez kaynakları; akarsu, çokluk, soğutma kulesi yahut ölçün deniz hattı mümkün. Kez soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek düzın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli ama deniz maliyetlerinin ceninisakıt olduğu yerlerde kullanılır.

Kez soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çhileışabilme özelliğine sahip olduğu bağırsakin soğutma maksut bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülküsel çözüm katkısızlamaktadır. Su üstü araçlarının iklimlendirilmesi bağırsakin de deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çhileışır diyenler bağırsakin son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize ettiği bağırsakin model kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 elan küçük hacim sağladığını izhar etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çhileışma başarımındaki yükselme sebebi ile elan ceninisakıt elektrik tüketimi yapar ve güçlü başarım katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri ilkin yetişmek üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici muhit depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf düzına iyi chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çhileışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve anlayışletmeniz bağırsakin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayanak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir