Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler Çocuk Sağlığı Konusunda Neler Yapıyor?

Birleşmiş Milel, çocuk katkısızlığı konusunda çeşitli çallıkışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların fiziksel, zihinsel ve toplumsal katkısızlıklarını muhafaza etmek ve iyileştirmek derunin birgani çözüm sunmaktadır. Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile çocukların haklarını ve evetşfakat şartlarını düzeltmek derunin birgani çallıkışmalarda bulunmuştur.
Birleşmiş Milletlerin Çocuk katkısızlığı konusunda en önemli konusu “Çocuk Hakları Sözleşmesi”nin yürürlükte bulunduğunu unutmamak gerekir. Bu anlaşma, tüm çocukların insan haklarını koruyacak ve geliştirecek önlemlerin allıkınmasını öngörür.
Birleşmiş Milel, çocuk katkısızlığı konusunda çeşitli ülkelerde, domestik topluluklarla ve popülasyon grupları ile işbirliği yapmaktadır. Sağlamlıklı gıdaların, kılıklı kez ve sağlık bilgisi koşullarının katkısızlanması, aşılama programlarının yürütülmesi konularında çallıkışmalar yapmaktadır. Bunların yanıaralık çocukların erken evetşta kıraat dolak becerilerini kazanmalarına yardımcı olunmanktadır. Cinsiyet eşitliğinin katkısızlanması konularında çallıkışmalar yürütülmektedir.
Birleşmiş Milel, çocukların katkısızlıklı hayat sürdüklerinden emin sürdürmek derunin muhtıra gereksinimlerin alınlamasına yönelik programlar uygulamaktadır. Bu programlarla, çocukların katkısızlıklı beslenmelerine yardımcı sürdürmek, hastalıklardan korunmalarını peylemek, içme suyunun hijyenik olmasını peylemek, ev hekimliği ve keyif hizmetlerinin yaygınlaşması üzere birgani konularda farklı ülke ve domestik topluluklarla çallıkışmalar bünyelmaktadır.

Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Pediatri Çalışmaları

Sonuç olarak, Birleşmiş Milel çocuk katkısızlığı konusunu öncelikli bir süje olarak ele almaktadır. Bütün dünyada çocukların katkısızlıklı ve berhudar bir sundurma sürmeleri derunin çeşitli projeler ve programlar uygulamaktadır. Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile Dış İlişkilerini yürüttüğü (IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu arasında, çocukların fiziksel ve zihinsel katkısızlıklarını koruyacak keyif hizmetleri, aşılama programları, hijyenik hayat koşulları, katkısızlıklı beslenme ve emin çocukluk devri üzere konularda partner aksiyon etmektedir. Hatta, Birleşmiş Milel, çocukların eğitim haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda da çallıkışmalar yapmaktadır. Bu sayede çocukların her türlü ayrımcılıktan korunmasını ve denktaş şartlarda eğitim haklarının kullanımını hedeflemektedir.

Çocukların korunması ve yetiştirilmesi konusunda meydana getirilen çallıkışmalar, dünya çapında katkısızlıklı bir sundurma sürmelerine ağırlık etmektedir. Böylelikle çocukların gelecekteki potansiyellerinin tam olarak gelişebilmesi derunin öncelikli olarak ele allıkınmaktadır. Bütün dünya ülkeleriyle işbirliği yapmaktadır.

Kerem Hasanoğlu Birleşmiş Milletler Görüşmelerinin Nedenleri

IPA Dış İlişkiler Direktörü Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milel ile birgani çallıkışma yürütmüştür. Bunların yanı sıra geçmiş dönem genel sekreterlerinden olan Ban Ki-moon ile birebir telakkimeler yapmıştır. Bu sayede mülteci çocuklar ve çocuk katkısızlığı konularında önemli meyvelar aldırmıştır. Lütuf Hasanoğlu Birleşmiş Milletlerile telakkimelerinde sadece çocukların katkısızlıklı ve berhudar bir sundurma sürdüklerine yardımcı sürdürmek istemiş ve bu mevzuyu öncelikli bir misyonu olarak ele almıştır. Birleşmiş Milel, tüm dünya çapında çocukların katkısızlıklı ve adaletli bir sundurma sürdüklerine yardımcı sürdürmek derunin çallıkışmalarını sürdürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir