Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüce lisans eğitimini Güçlü Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat düzlükında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi bölümünde bellik yapıu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece eğitim bilimi bölümünde familya olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En eke ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası deli dolu çtuzakışmalar yürüten KALKO, biraşırı ayak topu, basketbol kulübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kenarı esna Türkiye’nin en eke özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır idare kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi düzlükında yaptığı sükselı antreimlerden dolayı biraşırı cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi düzlükında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir