Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” mealına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca fen aktarımı ciğerin değil, aynı zamanda âlem ciğerin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız değme biriyle mimarilabildiği kabilinden ayrıca tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri yoluyla mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve yârenlik ika için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş evlendirmek ciğerin yalnızca nickname (protez isim) cızıktırmak kifayetli olurken bazılarındaysa sohbete kafalamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine kafalıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program mabeyin utanmaünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve tayflü, sesli ve tayflü kabilinden tercihe demetlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı güdük müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde entelekt mesajlaşma yazılımıdır. Bir vesair popüler chat program olan ve internetin söylence yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir